Common Ground w Korei Południowej – największa kontenerowa galeria handlowa na świecie
Jak daleko sięga Twoja wyobraźnia, gdy myślisz o możliwościach tworzenia przestrzeni modułowej? Nasza przestrzeń nie zna granic! Dowodem są na to nie tylko nasze projekty, ale także powierzchnie kontenerowe różnego przeznaczenia, które powstają dziś na całym świecie. Jednym z przykładów jest Common Ground w Korei Południowej. To obecnie największa na świecie strefa kulturalno – handlowa, która składa się z aż 200 kontenerów.
Czym jest galeria handlowa Common Ground?
Common Ground w Korei Południowej to niecodzienna galeria handlowa. Jej powierzchnia liczy 5300 m2 i składa się głównie z 200 kontenerów. Zostały one rozmieszczone w taki sposób, aby tworzyły trójpoziomową konstrukcję. Czy jest funkcjonalna i bezpieczna?
Galeria Common Ground w Korei Południowej została otwarta w 2015 roku i od tego czasu odwiedziło ją tysiące ludzi. Ta kulturalno-handlowa platforma jest tak samo funkcjonalna, jak inne tego typu miejsca, a do tego daje się zapamiętać swoim nietuzinkowym i nieoczywistym wyglądem. Co ciekawe powstała w bardzo krótkim czasie – zbudowana została w jedyne 5 miesięcy! Ponadto koszt budowy był znacznie mniejszy niż w przypadku tradycyjnych budynków.
Common Ground w Korei – co można tam znaleźć?
Praktycznie mieści się w niej wszystko, co oczekujemy znaleźć w tradycyjnym centrum handlowym:
- 20 restauracji,
- 70 sklepów,
- pozostałe, różnego typu punkty usługowe,
- miejsce na spektakle, wystawy i imprezy.
W centrum handlowym Common Ground w Korei Południowej można znaleźć odzież i różnego typu artykuły niezależnych, krajowych marek oraz zdrową żywność. W Przestrzeń ta została zaprojektowana w ten sposób, aby zmieścić także rynek centralnym ze strefą dla foodtracków, a także restauracje zlokalizowane na tarasie trzeciego piętra. Jest chętnie odwiedzana przez młodych ludzi, szczególnie studentów z pobliskiego Uniwersytetu Konku.
Niekonwencjonalne wykorzystanie modułów kontenerowych z roku na rok staje się bardziej powszechne i coraz odważniejsze. Za popularnością takiego rozwiązania stoją przede wszystkim liczne zalety:
- moduły są tanie w eksploatacji,
- mobilne, a więc pozwalają na szybki i prosty transport,
- ekologiczne – wielokrotnie mogą być zaadaptowane do różnych przestrzeni,
- proste w konfiguracji – można z nich zbudować dom jednorodzinny, galerię handlową, a nawet ogromny stadion,
- to rozwiązanie bardzo ekonomiczne.
Jesteśmy przekonani, że mobilna przestrzeń modułowa w najbliższych latach będzie znajdowała coraz szersze zastosowanie, a budynki z “kontenerów” przestaną nas dziwić. Już dziś nasze systemy modułowe wspomagają różne gałęzie krajowej gospodarki, a także znajdują zastosowanie na rynku europejskim i amerykańskim.
Jesteś zainteresowany tego typu budownictwem modułowym? Jeśli już nawiązywać współpracę, to z tymi, którzy mają doświadczenie, wyróżniają się wysokim designem, bezpieczeństwem i jakością, jak również zastosowaniem zaawansowanej technologii.