Czym charakteryzują się kontenery mieszkalne?
W obliczu coraz większych problemów z mieszkaniami socjalnymi oraz brakami lokalowymi, koniecznością staje się poszukiwanie innych rozwiązań, w zakresie zakwaterowania mieszkańców, pozbawionych swoich lokali. Doskonałym pomysłem będą kontenery mieszkalne: wygodne, funkcjonalne, tanie, a zarazem estetyczne. Co warto o nich wiedzieć?
Budowa
Kontenery socjalne produkowane są niemal w całości ze stali, natomiast wewnętrzne powierzchnie ich ścian wykonywane są z płyt wiórowych powlekanych. Aby przystosować je do korzystania z nich zimą stosuje się izolację cieplną o grubości od 8 do 10 cm. Za wykładzinę zazwyczaj służy PCV.
Wyposażenie
Kontenery mieszkalne nadają się do codziennej eksploatacji ze względu na swoje pełne wyposażenie, do którego należy:
- instalacja elektryczna
- ogrzewanie gazowe lub elektryczne
- okna PCV
- klimatyzacja
- meble: łóżka, stoły, krzesła, szafy na ubrania
Dzięki temu kontenery takie nadają się do zamieszkania, przypominając standardowe wnętrza. Łącząc kilka kontenerów w jeden moduł, uzyskamy większą powierzchnię do zagospodarowania.
Nie tylko do mieszkania
Chociaż kontenery mieszkalne najczęściej wykorzystuje jako mieszkania zastępcze dla osób, które straciły własne lokale w wyniku pożaru, powodzi lub innej klęski żywiołowej, mogą one pełnić także inne funkcje. Doskonale sprawdzą się bowiem jako pomieszczenia socjalne dla robotników na budowie. Chętnie wykorzystywane są przez ekipy filmowe, ze względu na ich mobilność oraz łatwość przenoszenia w dowolne miejsce.
Ich zakup nie jest kosztowny. Ponadto ze względu na trwałość konstrukcji oraz komfort użytkowania, nadają się zarówno do użytku długo jak i krótkoterminowego. Dzięki możliwości układania ich w różnego rodzaju segmenty oraz piętrowe konstrukcje, można je wykorzystać także na pomieszczenia biurowe, technologiczne, magazynowe, medyczne, handlowe, sanitarne, socjalne, budynki sezonowe małej architektury czy portiernie. Wybierajmy kontenery jedynie od sprawdzonych, zaufanych producentów.